Biuro LGR

Odwiedziło nas...

Dziś5
Wczoraj9
Wizyt w tygodniu14
Wizyt w miesiącu164
Łącznie wizyt73552


Gmina Recz

recz Urząd Miejski w Reczu
73-210 Recz, ul. Ratuszowa 17
woj. zachodniopomorskie
tel/fax: 95 765 44 61 do 63
e-mail: recz @recz.pl
strona: www.recz.pl

 

Gmina Recz położona jest na Pojezierzu Ińskim, w południowej częci województwa zachodniopomorskiego w powiecie choszczeńskim. W skład gminy wchodzi 15 sołectw: Grabowiec, Jarostowo, Lubieniów, Nętkowo, Pamięcin, Pomień, Rajsko, Rybaki, Sicko, Słutowo, Sokoliniec, Sulibórz, Suliborek, Wielgoszcz, Żeliszewo.

Recz leży wśród malowniczych wzgórz nad rzeką Iną przy drodzę krajowej nr 10 (Szczecin - Bydgoszcz) oraz lini kolejowej Stargard Szczeciński - Piła, co stwarza dogodne połączenie transportem samochodowym i kolejowym.

Od północy Recz graniczy z gminą Dobrzany (powiat Stargardzki) oraz gminą Kalisz Pomorski (powiat Drawski), na wschodzie z gminą Drawno, na południu z gminą Choszczno, a na zachodzie z gminą Suchań (powiat Stargardzki).

Miasto Recz jest siedzibą władz samorządowych. Gmina usytuowana jest na historycznym pograniczu Pomorza i Wielkopolski. W latach 1975-1999 roku gmina przynależała do województwa gorzowskiego. Okolice Recza cechują się dużymi deniwelacjami terenu. Miasto leży na wysokości 50 m n.p.m.; natomiast wzgórza nad miastem wznoszą się ponad 100 m n.p.m.

Gmina Recz zajmuje powierzchnię 180,35 km2, z czego powierzchnia miasta Recz to ok. 12 km2

 

partnerzyBierzwnikChoszcznoDrawnoKrzecinMiroslawiecPelczycePowiatReczSuchanSzersza-perspektywaPZW GorzowPZW Pila